„Liga Czytelnicza” – wyłoniliśmy Mistrzów Czytelnictwa

Bardzo miło jest nam poinformować o rozstrzygnięciu akcji „Liga Czytelnicza” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej. Konkurs czytelniczy skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do grup przedszkolnych i klas I-III szkoły podstawowej z terenu Gminy Jaworzyna Śląska. Zabawa polegała na zbieraniu naklejek za wypożyczane książki w specjalnie do tego przeznaczonej Karcie Małego Czytelnika. Dzieci, począwszy od 2 października 2020 r. aż do 29 stycznia 2021 r.zbierały naklejki na swoje konto (w kategorii indywidualnej), a także na konto klasy lub grupy, do której uczęszczają.

Po podliczeniu wszystkich punktów, Mistrzami Czytelnictwa z największą ilością naklejek zebranych w kategorii klasy/grupy zdobywając poszczególne miejsca, zostały:

I miejsce ex aequo – klasa I – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie

                                       klasa II – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie

II miejsce – klasa I b – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickej w Jaworzynie Śląskiej

III miejsce – klasa III – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie

Na podstawie ilości zebranych naklejek wyłoniliśmy także 10 najlepszych młodych czytelników, do których powędrują nagrody książkowe, a zostali nimi:

Oskar Sadowski

Kacper Hazy

Szymon Madetko

Mateusz Maziarz

Aleksandra Polus

Krzysztof Rainsz

Michał Madetko

Hanna Smaruj

Michał Polus

Hanna Polus

Zgodnie z regulaminem akcji spośród wszystkich uczestników zostało rozlosowanych także 5 nagród dodatkowych. Wylosowani szczęśliwcy to: Maksymilian Graca, Nikodem Smaruj, Angelika Jurkowska, Maksymilian Cichoń i Lena Bawoł.

Dla wszystkich uczestników „Ligi Czytelniczej” biblioteka przygotowała także pamiątkowe dyplomy oraz zakładki.

Nagrody oraz dyplomy będzie można odebrać w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej bądź jej czynnej filii (po wcześniejszym uzgodnieniu) od poniedziałku 22 lutego 2021 r. ( w godzinach otwarcia bibliotek).

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej akcji. Podziękowania ślemy także do wychowawców klas ze szkół podstawowych w Starym Jaworowie i Jaworzynie Śląskiej oraz do Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej za pomoc w promowaniu akcji wśród dzieci i zaangażowanie. Dziękujemy także rodzicom, szczególnie tych najmłodszych czytelników, za niezbędną pomoc i wytrwałość przy zbieraniu bibliotecznych naklejek.

Skip to content