Konkursy z okazji 60 rocznicy nadania praw miejskich Jaworzynie Śląskiej

lxrocznicabanerW tym roku będziemy obchodzić 60 rocznicę nadania praw miejskich Jaworzynie Śląskiej. Okrągła rocznica tego wydarzenia, które formalnie odbyło się 13 listopada 1954 roku, jest okazją do organizacji przedsięwzięć, które będą przypominać historię naszej gminy, opisywać stan obecny, ale także wybiegać myślą w przyszłość.  Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zorganizuje liczne konkursy dla młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy. W ubiegłym roku, w ramach projektu „Jaworzyna Śląska dawniej i dziś”, w nasze imprezy, poświęcone Gminie Jaworzyna Śląska zaangażowało się ponad 130 osób, a w samych konkursach nagrodzono i wyróżniono ponad 30 osób.

W tym, specjalnym roku zapraszamy Państwa do udziału w konkursie fotograficznym, którego tematem jest „Gmina Jaworzyna Śląska – ludzie”. Zachęcamy do przedstawienia własnego spojrzenia na nas samych, naszych sąsiadów, rodzinę, znajomych, czy też innych osób, związanych w jakikolwiek sposób z naszą gminą. Dla dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum proponujemy konkurs plastyczny, który swoim tematem sięga naprzód – „Gmina Jaworzyna Śląska w przyszłości”. Dajemy szansę dzieciom i młodzieży, aby pokazali wizję swojej „małej Ojczyzny” w przyszłości. Przecież to właśnie oni będą niedługo tworzyć jej historię. Zakresem działań sięgamy także wstecz. Rozszerzamy zakres ubiegłorocznego konkursu na wspomnienia związane z Gminą Jaworzyna Śląska. Po doświadczeniach ubiegłorocznych okazało się, że dla wielu osób, z różnych względów, barierą nie do pokonania była próba przelania swoich wspomnień na papier. W tym roku mamy nadzieję na szerszy udział w tym konkursie i oczekujemy na Państwa wspomnienia, nie tylko w formie pisanej, ale także w postaci nagrań audio lub wideo. Pragniemy zachęcić też dzieci i młodzież do nagrania wspomnień swoich rodziców, dziadków, pradziadków. Można to zrobić przy użyciu dyktafonu, kamery, czy też nawet telefonu. W ten sposób możemy utrwalić nie tylko skrawek historii Gminy Jaworzyna Śląska, lecz także część bliskich nam osób.

Z okazji 60-lecia nadania praw miejskich Jaworzynie Śląskiej zorganizujemy także między innymi Grę Miejską, związaną z historią miasta oraz konkurs wiedzy o Gminie Jaworzyna Śląska. Chętnych do udziału w konkursach zapraszamy do zapoznania się z Regulaminami. Laureaci zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminę Jaworzyna Ślaska. Z okazji 60-lecia nadania praw miejskich przygotowujemy także imprezę-niespodziankę dla mieszkańców naszej gminy. O naszych przedsięwzięciach będziemy Państwa informować na naszych stronach internetowych: www.sokibp.pl oraz www.dawniejidzis.jaworzyna.net.

Regulaminy konkursów do pobrania (w formacie pdf):

Regulamin konkursu fotograficznego „Gmina Jaworzyna Śląska – ludzie”

Regulamin konkursu plastycznego „Gmina Jaworzyna Śląska w przyszłości”

Regulamin konkursu „Moje wspomnienie związane z Gminą Jaworzyna Śląska”

 

Skip to content