Koncert – Bractwo Wiecznego Natchnienia

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska, a w szczególności Panie, które obchodzą 8 marca 2019 r. swoje święto do odwiedzenia „Krainy Łagodności”. 10 marca 2019 r. (niedziela) o godz. 18:00 zapraszamy do nowej hali edukacyjno-sportowej przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, na koncert zespołu „Bractwo Wiecznego Natchnienia”.
Zespół powstał w 2014 roku kiedy to piątka zapaleńców zapragnęła zmienić świat przy pomocy dźwięków. W skład zespołu wchodzą: Martyna Smaruj – śpiew, Ryszard Smaruj – gitara akustyczna, śpiew, autor tekstów i muzyki, Piotr Wilczyński – gitara basowa, Grzegorz Zagórski – akordeon oraz Kamil Skicki – skrzypce.
Od samego początku zespół jest wierny piosence autorskiej, a fascynacja takimi wykonawcami jak Bob Dylan czy Joan Baez nie pozostała bez wpływu na brzmienie zespołu, „doprawione” słowiańską wrażliwością.
W listopadzie 2014 roku Bractwo zdobyło III miejsce na festiwalu „Piostur Gorol Song” w Andrychowie, co sprawiło, że zespół zyskał pewność co do obranej drogi muzycznej.
W 2015 roku Bractwo Wiecznego Natchnienia brało udział w większości festiwali z tzw. kręgu „krainy łagodności”, co zaowocowało wygraniem kultowej Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Grand Prix na IX TPPS „Danielka 2015” w Ujsołach, na tym samym festiwalu zespół otrzymał również nagrodę za najlepszą piosenkę („Piosenka dla Hani”). BWN zostało także docenione na OTPPS „Bazuna 2015 i 2016”. W grudniu 2015 roku zespół zdobył Grand Prix na festiwalu „Przy kominku” w Kielcach, otrzymał także nagrodę specjalną przyznaną przez audycję „Mikroklimat” nadawaną na antenie Radia Rzeszów. Grupa ma na koncie wiele festiwali oraz koncertów w kraju i za granicą. W 2017 roku dzięki współpracy z sopocką firmą SOLITON zespół wydał swój debiutancki album pt. „Tango dla Poety”.
„Wspólne muzykowanie sprawia nam wielką radość, doskonale rozumiemy się nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym. Jesteśmy zakochani w akustycznym brzmieniu, cenimy sobie prawdę oraz szczerość muzycznego przekazu”.
Wejście na koncert za okazaniem darmowej wejściówki, którą można odebrać od 22 lutego br., w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 2a/01 w godzinach jej pracy. Ilość darmowych wejściówek jest ograniczona!