Aktualności

Jubileusz 10-lecia Zespołu „Jaworzynianie”

Muzyczna przygoda śpiewających seniorów z Jaworzyny Śląskiej rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy to powstał 9-osobowy zespół „Odnowa”. Po czterech latach zespół przekształcił się w „Jaworzynian” i obecnie występuje w 16-osobowym składzie. Od stycznia 2015 roku „Jaworzynianie” szlifują swoje umiejętności wokalne pod okiem wykwalifikowanego muzyka, emerytowanego nauczyciela, Pana Hieronima Fabisia. Seniorzy z zespołu „Jaworzynianie” to miłośnicy śpiewu, dla których ważne jest podtrzymywanie tradycji ludowych oraz wspólne spędzanie czasu – wszystko to, jak sami przyznają, dodaje im energii i działa niczym kuracja odmładzająca. Zespół wzbogaca swym udziałem imprezy lokalne organizowane przez SOKiBP, a także uczestniczy w regionalnych przeglądach zespołów ludowych i twórczości seniorów.

31 stycznia 2020 roku Zespół „Jaworzynianie” wraz z innymi zaprzyjaźnionymi kapelami z naszego regionu będzie świętował dziesięciolecie swojej działalności.

Serdecznie zapraszamy przyjaciół i sympatyków zespołu, a także wszystkich miłośników muzyki ludowej na obchody jubileuszu. Impreza odbędzie się w Restauracji „Magnolia Rast” w Jaworzynie Śląskiej, a jej początek zaplanowany jest na godzinę 15:00. Obchody 10-lecia, oprócz świętujących jubileusz gospodarzy, uświetnią także: Zespół „Krukowianie” z Krukowa, Zespół Ludowy „Cicha Woda” z Udanina, Zespół Folklorystyczny „Olszaniacy” z Olszan oraz „Goczałkowianie” z Goczałkowa.

Skip to content