Jarmark Wielkanocny

W Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. w Hali sportowej i edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej odbył się Jarmark Wielkanocny. Podczas imprezy miały miejsce prezentacje tradycyjnego stołu wielkanocnego i zdobienia potraw wielkanocnych. Można było również wziąć udział w warsztatach florystycznych oraz posmakować ciast i wypieków przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej.

Propozycje dekoracji potraw na stół wielkanocny przygotowała Pani Elżbieta Szymańska

Dla najmłodszych uczestników imprezy wolontariusze Klubu Młodzieżowego przygotowali szereg zadań i łamigłówek wiosenno-wielkanocnych, za których wykonanie czekał na dzieci słodki upominek od Zajączka Wielkanocnego. Tradycyjnie podczas Jarmarku odbyło się wręczenie nagród w wielkanocnych konkursach plastycznych oraz wystawa nagrodzonych prac – pisanek, ozdób wielkanocnych oraz palm.

Wolontariusze Klubu Młodzieżowego i tym razem zadbali o najmłodszych uczestników imprezy

Czas uświetniły również występy dzieci i młodzieży. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się laureaci „Wiosenaliów” ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Ślaskiej, zespół taneczny „Magic Dance” ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie oraz Studio wokalne Pana Mirosława Jabłońskiego działające przy SOKiBP.

Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” w jednym ze swoich programów tanecznych

Dodatkową atrakcją imprezy był blok taneczny zespołów prowadzonych przez Panią Annę Trzeciak i Pana Lubomira Szmida. Wystąpiła Formacja mażoretkowa „Fart” działająca pod opieką SOKiBP, a także mażoretki „Prima” ze Świdnicy oraz „Szyk” z Gminy Świdnica. Na zakończenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” ze Świdnicy, który zachwycił jaworzyńską publiczność składankami ludowych tańców góralskich, śląskich i wielkopolskich.

Zapraszamy do oglądania fotogalerii z Jarmarku Wielkanocnego w Jaworzynie Śląskiej: