Ireneusz Krosny – występ w Jaworzynie Śląskiej (NOWY TERMIN)

Zapraszamy Państwa na występ najpopularniejszego polskiego mima – Ireneusza Krosnego. Odbędzie się on 4 czerwca 2021 r. (piątek) o godz. 18:30 w sali wielofunkcyjnej Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 1 w Jaworzynie Śląskiej.

Artysta tworzy autorskie pantomimiczne spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł – po pierwsze jest to własne i niesztampowe poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny styl ruchu, który mim wypracował w ciągu wieloletniej praktyki scenicznej. Jego technika jest przezroczysta, jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości działania mima na scenie.

Spektakle Krosnego wprowadzają widzów w bogaty świat różnorodnych postaci i ich historii, emocji, wrażeń, które kreuje tylko jedna osoba, obecna na scenie.„Chicago Reader”, przyznając Krosnemu nagrodę krytyków w 1998 r. napisał: „Świeży, śmieszny – nie można mu się oprzeć” – i od lat nic się w tym zakresie nie zmienia.

Wstęp na imprezę jest biletowany, ilość dostępnych miejsc jest ograniczona ze względu na reżim sanitarny. Bilety w cenie 40,00 zł dostępne będą od 18 marca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 2a/01. Dla posiadaczy ważnej Karty Dużej Rodziny bilety dostępne z 50% zniżką. Aby uczestniczyć w występie należy okazać przy wejściu bilet oraz dostarczyć oświadczenie o stanie zdrowia, w związku z epidemią COVID-19 (do pobrania pdf). Występ potrwa około 75 minut.

Podczas wydarzenia obowiązują nakazy:
– zasłaniania ust i nosa,
– zachowania odległości 1,5 m pomiędzy widzami*,
– zakaz spożywania napojów i posiłków.

*Obowiązek zachowania odległości 1,5 m między osobami nie dotyczy widza lub słuchacza, który ma pod opieką dziecko poniżej 13. roku życia lub osobę wymagającą opieki, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Skip to content