Aktualności

Gminne Święto Plonów w Piotrowicach Świdnickich

Gmina Jaworzyna Śląska zaprasza na Święto Plonów, które w tym roku odbędzie się 26 sierpnia, w miejscowości Piotrowice Świdnickie, na boisku sportowym. Gminne dożynki rozpoczną się o godzinie 14:00 polową Mszą świętą w intencji rolników.

Podczas imprezy z pewnością nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz rzemiosło ludowe. Sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, które przybędą na dożynki, wezmą udział w konkursie na najpiękniejsze stoisko dożynkowe, najwspanialsze potrawy i wyroby rzemiosła ludowego, prezentowane na dożynkowych straganach. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, w których będzie można wygrać nagrody rzeczowe.

Program tegorocznego Święta Plonów jest bogaty w występy artystyczne. Tradycyjnie program dożynkowy otworzą „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na muzyczny show z największymi polskimi przebojami „Autostopem z Malowaną lalą” oraz biesiadę z Bacą Pietrkiem. Przed widzami zaprezentuje się zespół taneczny „Fart”. Wieczorem zaś, po uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursach dożynkowych, zapraszamy na koncert coverowy „Abba’s & Boney M.”. Do późna będziemy się bawić na zabawie tanecznej, przy muzyce zespołu „Maximuz”.

Tradycyjnie, dożynki odwiedzą delegacje miast partnerskich Jaworzyny Śląskiej: Teplic nad Metują i Mark Pfeffenhausen. Podczas imprezy odbędą się różnego rodzaju kiermasze i wystawy rzemiosła ludowego. Będzie można skorzystać z urządzeń rozrywkowych i różnych atrakcji, nie tylko dla najmłodszych. Organizatorzy dożynek: sołectwo Piotrowice Świdnickie oraz SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej gwarantują świetną zabawę i miłą atmosferę.

Skip to content