Gminne Święto Plonów w Bolesławicach

Gmina Jaworzyna Śląska zaprasza na Święto Plonów, które w tym roku odbędzie się 27 sierpnia, w miejscowości Bolesławice, na boisku lokalnego klubu sportowego Tęcza. Gminne dożynki rozpoczną się o godzinie 14:00 polową Mszą świętą w intencji rolników.

Podczas imprezy z pewnością nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz rzemiosło ludowe. Sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, które przybędą na dożynki, wezmą udział w konkursie na najpiękniejsze stoisko dożynkowe, najwspanialsze potrawy i wyroby rzemiosła ludowego, prezentowane na dożynkowych straganach. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, w których będzie można wygrać nagrody rzeczowe.

Program tegorocznego Święta Plonów jest bogaty w występy artystyczne. Zaprezentują się zespoły ludowe: „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Retro” ze Strzegomia. Oprócz tego szykuje się taneczny show w wykonaniu jaworzyńskiego zespołu „Fart”. Popołudniu, na dożynkowej estradzie zaprezentują się artystki z zespołu „Słowianki” w programie „Słowiańska krew”. Będzie to gratka dla fanów największych polskich przebojów w folkowym klimacie. Nieco później rozpocznie się kolejny show taneczno-muzyczny pod nazwą „Hand’s up”, czyli zestawienie największych hitów lat osiemdziesiątych. Wieczorem, spragnionych rozrywki zapraszamy na  zabawę taneczną przy muzyce zespołu „Maximuz”, która potrwa do północy.

Tradycyjnie, dożynki odwiedzą delegacje miast partnerskich Jaworzyny Śląskiej: Teplic nad Metują i Mark Pfeffenhausen. Goście z Niemiec będą serwować pyszne, bawarskie piwo. Podczas imprezy odbędą się różnego rodzaju kiermasze i wystawy rzemiosła ludowego. Będzie można skorzystać z urządzeń rozrywkowych i różnych atrakcji, nie tylko dla najmłodszych. Organizatorzy dożynek: sołectwo Bolesławice oraz SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej gwarantują świetną zabawę i miłą atmosferę.

Dla gości dostępny będzie parking, bezpośrednio przy boisku sportowym w Bolesławicach.

Program imprezy:
14:00 Polowa Msza Święta, poświęcenie wieńców dożynkowych
15:00 Rozpoczęcie programu dożynkowego, prezentacje sołectw, występy zespołów ludowych, konkursy i zabawy dożynkowe
17:00 Koncert zespołu „Słowianki”
18:00 Wręczenie nagród w konkursie na najładniejsze stoisko i najlepsze potrawy, odznaczeń dla zasłużonych rolników
19:00 Program muzyczny „Hand’s Up!”
20:00 – 24:00 Zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Maximuz”

Skip to content