Gminne Dożynki w najbliższą sobotę

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania na Gminny Dożynkach w Jaworzynie Śląskiej. Gminne Święto Plonów odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 sierpnia 2021 r. na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 1 w Jaworzynie Śląskiej.

Impreza poprzedzona zostanie polową Mszą świętą w intencji rolników, podczas której będziemy dziękować za zebrane w tym roku plony i prosić o pomyślność dla wszystkich pracujących na roli. Po Mszy odbędzie się część oficjalna z udziałem Władz Gminy, zaproszonych gości oraz delegacji naszych miast partnerskich: Teplic nad Metują (Czechy) oraz Pfeffenhausen (Niemcy).

Oczywiście nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych sołectw Gminy Jaworzyna Śląska, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Rozegrany zostanie też tradycyjny Turniej Wsi, a komisja powołana przez organizatorów wyłoni także najpiękniejsze stoisko dożynkowe i nagrodzi najsmaczniejsze i najciekawsze potrawy znajdujące się na dożynkowych straganach.

W programie każdych dożynek muszą znaleźć się występy zespołów ludowych – zaprezentują się „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Goczałkowianie” z Goczałkowa. O godzinie 18:00 wystąpi na scenie „Lady Folk”, wokalistka wykonująca utwory disco-polo, między innymi o tematyce ludowej. Wieczorem dla spragnionych rozrywki rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Stan Band”, która potrwa do północy. Do dyspozycji najmłodszych przygotowane zostaną urządzenia rozrywkowe, dmuchańce, euro-bunje, karuzela oraz specjalne zabawy i animacje.

Program imprezy na plakacie informacyjnym.

Plakat informacyjny Dożynki Gminne w Jaworzynie Śląskiej 2021

Skip to content