Ferie z SOKiBP – zajęcia i atrakcje dla dzieci

Serdecznie zapraszamy dzieci na przedpołudniowe zajęcia, spektakle oraz wycieczki, które odbędą się podczas nadchodzących ferii zimowych. Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 9:00 do 13:00 podczas dwóch tygodni ferii tj. I tydzień zajęć – 13.02-17.02 i II tydzień zajęć – 20.02-24.02 w sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim (ul. Sportowa 1) i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 lat. Podczas czterogodzinnych zajęć na uczestników będzie czekała moc atrakcji: teatrzyki, warsztaty kreatywne, gry i zabawy, wycieczki, zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa, wizyty w Izbie Historycznej, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i niespodzianki.

W programie

Podczas obu tygodni zajęć proponujemy:

 • zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej połączone z wizytą w warsztacie maszynisty i przejażdżką zabytkowym taborem,
 • wizyta i warsztaty w Izbie Historycznej Gminy Jaworzyna Śląska,
 • „Dzień beztroskiej zabawy” – zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, gry XXL, mini-turnieje,
 • teatrzyk dla dzieci w wykonaniu aktorów teatru objazdowego (szczegóły poniżej),
 • warsztaty kreatywne i zajęcia artystyczne przygotowane przez opiekunów prowadzących zajęcia,
 • trening fechtunku średniowiecznego i spotkanie GRH Rota Św. Barbary,
 • wycieczka autokarowa (zaplanowaną na dany dzień w I lub II tygodniu – szczegóły poniżej),
 • w trakcie zajęć zapewniamy poczęstunek.

Dodatkowo wycieczki:

14.02 (wtorek) – wyjazd do sali zabaw Cinema Fun w Świdnicy (w programie 3 godziny zabawy oraz warsztaty kulinarne, dzieci będą miały również zapewnione napoje) – koszt udziału dla dzieci nie będących uczestnikami zajęć „Ferie z SOKiBP” : 60,00 zł/os. Obowiązują zapisy.

23.02 (czwartek) – wycieczka do Zamku Książ (w programie zwiedzanie tematyczne dostosowane do wieku uczestników wzbogacone o quiz wiedzy dla dzieci pt. „Zamkowe życie”) oraz wizyta w Palmiarni w Wałbrzychu – koszt udziału dla dzieci nie będących uczestnikami zajęć „Ferie z SOKiBP” : 60,00 zł/os. Obowiązują zapisy.

Zapraszamy na spektakle dla dzieci:

13.02 (poniedziałek) godz. 12:30 – spektakl pt. „Grinch” – Teatr Blaszany Bębenek, miejsce: sala konferencyjna na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej (ul. Sportowa 1), koszt dla dzieci nie będących uczestnikami zajęć „Ferie z SOKiBP” : 5,00 zł/os (udział nie wymaga wcześniejszych zapisów).

21.02 (wtorek) godz. 12:00 – spektakl pt. „Magiczna Księga” – Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”, miejsce: sala konferencyjna na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej (ul. Sportowa 1), koszt dla dzieci nie będących uczestnikami zajęć „Ferie z SOKiBP” : 5,00 zł/os (udział nie wymaga wcześniejszych zapisów).


Zapisy

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na zajęcia i wycieczki obowiązują zapisy. Dzieci można zapisywać odpowiednio na pierwszy lub drugi tydzień zajęć lub wyłącznie na wycieczki. Pierwszeństwo zapisu na zajęcia mają dzieci zamieszkałe na terenie gminy Jaworzyna Śląska.

W celu zapisania dziecka na zajęcia lub wycieczki prosimy o kontakt z sekretariatem SOKiBP, od poniedziałku do piątku od 8:30 do 16:00 (czwartek do 15:00), pod numerem telefonu: 504 088 676.

Pobierz deklarację uczestnictwa w zajęciach

Warunkiem uczestnictwa jest również wypełnienie Deklaracji uczestnictwa w zajęciach i dostarczenie jej do Sekretariatu SOKiBP w Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej (ul. Wolności 23 b) do 6.02.2023 r.


Płatności

Udział w zajęciach jest odpłatny. Koszt uczestnictwa w jednym tygodniu (tj. 5 dni zajęć) to 250,00 zł od dziecka. Obowiązuje zniżka z Kartą Dużej Rodziny w wysokości 25 % ( dotyczy tylko mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska). Rodzice dzieci zapisanych na cały tydzień zajęć nie ponoszą żadnych kosztów dodatkowych związanych z udziałem dziecka w poszczególnych atrakcjach (teatrzyki, wycieczki). Kwota 250,00 zł obejmuje wszystkie atrakcje w danym tygodniu.

Odpłatności za zajęcia oraz wycieczki można regulować przelewem na konto bankowe SOKiBP:

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S. A numer 16 1020 5138 0000 9102 0499 8839

w terminie do 8.02.2023 r. W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę „Ferie z SOKiBP”

Płatność możliwa jest także w kasie SOKiBP (Biblioteka Publiczna, ul. Wolności 2a/01, Jaworzyna Śląska) w następujące dni:

 • Poniedziałek 10:30-16:30
 • Wtorek 10:30-16:30
 • Czwartek 10:30-16:30
 • Piątek 9:00-15:00

Płatność za spektakle dla dzieci – przed wejściem na planowany spektakl (tylko gotówką).

Skip to content