Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

IMGP41918 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku. Dzień ten jest symbolem pracy bibliotekarzy i świętem, w którym jest okazja do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć społeczeństwa bibliotekarskiego, jak i refleksji o tożsamości bibliotek i ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego.

Z okazji tego święta, Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zorganizowała 6 maja 2014 r. spotkanie z czytelnikami.  Spotkanie otworzyli nasi najmłodsi czytelnicy, recytując wiersze o książkach. W jego dalszej części, Dyrektor SOKiBP przekazał specjalne podziękowania najwierniejszym czytelnikom oraz osobom, które wspierają naszą instytucję w codziennej działalności. Następnie, w nieformalnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku wspominano przeszłość Biblioteki oraz rozmawiano na temat czytelnictwa w naszej gminie.

8 maja na Bibliotekarzy czekała miła niespodzianka, gdyż z życzeniami dla nich, przybyli do Biblioteki najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Ponad 100 przedszkolaków z jaworzyńskiego Przedszkola życzyło Paniom Bibliotekarkom wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy.

Dyrekcja i pracownicy Samorzadowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy pamiętali o naszym święcie. Życzymy jednocześnie naszym czytelnikom wielu wspaniałych chwil spędzonych z książką, a przede wszystkim dużo wolnego czasu na czytanie. Oczywiście książek wypożyczonych z naszej Biblioteki.

Skip to content