Dożynki Gminne w Jaworzynie Śląskiej

Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Jaworzyna Śląska odbędzie się 7 września 2019 r. (sobota) na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej w Jaworzynie Śląskiej.

Podczas imprezy, która poprzedzona zostanie polową Mszą świętą w intencji rolników, z pewnością nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło.

Dożynki Gminne Jaworzyna Śląska 2019

W programie imprezy znajdą się występy zespołów ludowych – zaprezentują się „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Uciecho-Wianki” z Uciechowa. Popołudniu wystąpi na scenie zespół disco-polo „ShowMan”, a następnie zagra swój koncert duet „Nowe Music”. Wieczorem dla spragnionych rozrywki rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Maximuz”, która potrwa do godziny 1:00 w nocy.

Pomiędzy sołectwami Gminy Jaworzyna Śląska, które przybędą na dożynki zostanie rozegrany tradycyjny Turniej Wsi, a komisja powołana przez organizatorów wyłoni także najpiękniejsze stoisko dożynkowe i nagrodzi najwspanialsze potrawy znajdujące się na dożynkowych straganach. artystyczno-rozrywkowy, zaś wieczorem odbędzie się zabawa taneczna.

Podczas imprezy odbędą się różnego rodzaju kiermasze, będzie można skorzystać z urządzeń rozrywkowych, dostępne będą atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez wolontariuszy Klubu Młodzieżowego, przejażdżki motocyklami dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Rider Świdnica, oraz wiele innych atrakcji, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację jaworzynianki – Kai Prędeckiej. Komitet społeczny „Pomagamy Kai” będzie prowadził sprzedaż cegiełek na ten szczytny cel, połączoną z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Zapraszamy do wspólnego świętowania i wsparcia akcji charytatywnej.

Skip to content