Czytaj PL – darmowa wypożyczalnia ebooków

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zachęca wszystkich czytelników i miłośników literatury do skorzystania bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków, jaką oferują organizatorzy akcji Czytaj PL. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Widniejący na plakacie poniżej kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery. W tym roku po raz pierwszy książki będzie można czytać na czytnikach elektronicznych inkBOOK Calypso. Czytać i słuchać 12 bestsellerowych pozycji można do końca listopada – za darmo.

Akcja Czytaj PL jest od początku realizowana jako element programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Jej organizatorami są: KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, i Woblink – największa w Polsce platforma z ebookami, audiobookami i książkami papierowymi. Organizowana i rozwijana od 7 lat akcja Czytaj PL nie byłaby możliwa bez współpracy z jej partnerem strategicznym – Instytutem Książki, największymi wydawcami w kraju, a także z partnerującymi jej miastami.

Więcej na temat akcji Czytaj PL można przeczytać na stronie internetowej organizatorów: https://akcja.czytajpl.pl/index.html#akcja

Skip to content