Aktualności

32. Finał WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska

Już 28 stycznia 2024 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32.! Głośne granie będzie można usłyszeć także w gminie Jaworzyna Śląska.

W tym roku Fundacja WOŚP prowadzi zbiórkę pieniędzy na na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych – jest to cel tegorocznej zbiórki, której tematem są „płuca po pandemii”.

Sztab WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska, wolontariusze oraz wspierający ich wysiłki darczyńcy i sponsorzy, przygotowali dla Was wiele atrakcji w dniu finału. Oprócz kwesty na ulicach miejscowości naszej gminy, będziecie mogli odwiedzić naszych wolontariuszy podczas organizowanych kiermaszów i imprez.

W Pastuchowie zapraszamy Was w godzinach 8:00-15:00 do świetlicy wiejskiej Mimoza. Będzie się działo:
– wspólne pieczenie kiełbasek,
– coś na ciepło: hot-dogi, popcorn, grochówka, grzaniec, gofry, kiermasz ciast i słodkości, kawa i herbata,
– szkolenie i pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastuchowie,
– przejażdżki wozem strażackim OSP Pastuchów oraz OSP Pasieczna,
– pokaz sprzętu strzeleckiego Związku Strzeleckiego im. Orląt Lwowskich.

W Bolesławicach, przed remizą OSP Bolesławice, od 11:00 czekają na Was:
– ognisko z pysznymi kiełbaskami, zupa gulaszowa, frytki, pajda ze smalcem, grzane wino, pierogi,
– kiermasz ciast i słodkości,
– spotkanie za strażakami OSP Bolesławice.

W Jaworzynie Śląskiej atrakcje związane z finałem WOŚP odbędą się w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a.

Już w sobotę 27 stycznia o godzinie 17:00 zaprosimy Was na specjalny seans familijny w naszym „kinie na leżakach”. Wyświetlimy ciepły, rodzinny film, który przypadnie do gustu każdemu. Jak na dobre kino przystało – nie zabraknie też popcornu. Na miejscu będzie nasza puszka stacjonarna, dzięki której już w sobotę będzie można wesprzeć WOŚP.

28 stycznia o godzinie 15:00 rozpocznie się impreza finałowa. A podczas niej czekają na Was:
– strefa zabaw dla dzieci z urządzeniami rozrywkowymi „Magenta organizacja imprez okolicznościowych” oraz przygotowanymi przez naszych wolontariuszy stoiskami takimi jak: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże;
– koncert zespołu wokalnego Nutabene,
– występy dziewcząt Zespół taneczny „Fart” Jaworzyna Śląska, roztańczonych dzieciaków z YOUR SPACE oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej,
– pokaz Aneta Zumba Team,
– licytacje WOŚP – wśród fantów znajdują się sztabowe gadżety WOŚP i inne dary od sponsorów w tym wartościowe vouchery na usługi, bony i niespodzianki dla najmłodszych. Więcej informacji na ten temat już niebawem…
– kiermasz ciast i słodkości,
– stoiska z różnymi konkursami i aktywnościami nie tylko dla dzieci: dart, ścianka wspinaczkowa, trening zręcznościowy z wykorzystaniem Blazepod przygotowany przez MKS Karolina, „Jedziemy dla WOŚP” pod opieką GLKS w Jaworzynie Śląskiej- sekcja kolarska, fotościanka, gogle VR i inne atrakcje.

Cały czas wolontariusze i sztab liczący kilkadziesiąt osób pracuje, żeby w dniu 32. Finału WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska działo się jak najwięcej. Już dziś możecie pomóc nam w organizacji tegorocznego finału lub wesprzeć zbiórkę. Jednym ze sposobów jest upieczenie ciasta na nasz kiermasz słodkości.

Więcej informacji tutaj: https://sokibp.pl/polecamy/aktualnosci/upiecz-ciasto-na-wosp/

Skip to content