3 maja zapraszamy na koncert Tomasza Drabiny

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja zapraszamy Państwa na akordeonowy koncert Tomasza Drabiny – NASTROJENI DO ŻYCIA

Podczas występu będzie można usłyszeć nie tylko muzykę klasyczną, ale także tanga, walce paryskie, utwory inspirowane muzyką filmową oraz własne kompozycje akordeonisty.

Koncert odbędzie się w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej, a jego rozpoczęcie planowane jest na godzinę 12:00, po mszy świętej. Wstęp na koncert wolny.

Tomasz Drabina

Akordeonista, kompozytor, pedagog. Absolwent klasy akordeonu Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat licznych konkursów i festiwali oraz stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Od 2007 roku tworzy i pracuje w Krakowie.

Zakres jego zainteresowań muzycznych obejmuje argentyńskie i polskie tanga, paryską muzykę w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenkę francuską i polską, muzykę filmową oraz melodie klezmerskie.

Repertuar, budowany w oparciu o powyższe gatunki i wzbogacany własnymi kompozycjami o filmowo-ilustracyjnym charakterze prezentuje w recitalach „TOMASZ DRABINA. INSPIRACJE” , „TOMASZ DRABINA. TANGREEN” i „TOMASZ DRABINA. NASTROJENI DO ŻYCIA”. Miłośnikom współbrzmienia akordeonu z innymi instrumentami proponuje twórczość grupy „AVIACCORD”, której repertuar jest oparty na etnofolku Bałkanów i Polski oraz na kompozycjach własnych. Założona przez niego formacja „TANGREEN”, inspirując się tangiem z Argentyny i z Polski, wykonuje jego tradycyjne i autorskie aranżacje; natomiast kwartet „AVIACCORD – musette” prezentuje stylową piosenkę francuską i polską XX-lecia międzywojennego. Akordeonista współtworzy również kapelę góralską „SMEREK”, która bazuje na oryginalnym folklorze kultur łuku Karpat (Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii) i czerpie z tradycji muzycznych przekazywanych w tamtych regionach od wielu pokoleń.

Indifference – walc musette – http://www.youtube.com/watch?v=85n-7GzuaHE

Skip to content