3 maja – Koncert YLO Violin i Sergio Bettas

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja zapraszamy Państwa na koncert muzyki patriotycznej, sakralnej i filmowej w wykonaniu polskiej skrzypaczki YLO Violin czyli Ilony Perz-Golki oraz włoskiego tenora Sergio Bettasa. Koncert odbędzie się w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Jaworzynie Śląskiej, a jego rozpoczęcie planowane jest na godzinę 12:00, po mszy świętej. Wstęp na koncert wolny.

YLO Violin czyli Ilona Perz-Golka to utalentowana polska skrzypaczka i kompozytorka – urzeka publiczność swoją muzyką, wdziękiem i talentem. Ilona jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym, a także Konserwatorium w Holandii. W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami. Występowała na całym świecie.

W 2020 roku, wraz z promocją swej pierwszej płyty Timeless, skrzypaczkę można było usłyszeć na największych scenach w kraju i za granicą oraz transmisjach internetowych, telewizyjnych i radiowych  w nowatorskim projekcie muzycznym „YLO Violin Symfonicznie”. Podczas koncertów skrzypaczka grała utwory ze swojej płyty „Timeless” – czyli muzykę nowoczesną na skrzypcach elektrycznych w aranżacji z Wielką Orkiestrą Symfoniczną. W 2021 roku skrzypaczka wydała swoją drugą instrumentalną płytę z „Kolędami” w niezwykłych aranżacjach muzycznych. W marcu tego roku została wyróżniona prestiżową nagrodą dla „Wybitnej skrzypaczki i dobroczyńcy roku” w konkursie Polish Businesswomen Awords magazynu „Businesswoman & Life”.

Sergio Bettas – włoski tenor, urodzony w Ferrarze we Włoszech. Muzyka od zawsze wypełniała jego życie. Zaczynał od gry na instrumentach. Pasję do śpiewu odkrył w sobie nieco później. Jest absolwentem Konserwatorium Sztuki Śpiewu w Ferrarze (Conservatorio Statale di Musica Girolamo Frescobaldi di Ferrara). Swój warsztat wokalny doskonalił również u znanego włoskiego śpiewaka operowego Nazzareno Antinori’ego. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Teatro Regio w Parmie.

Debiutował w 2006 roku rolą Manrico w Trubadurze Verdiego. W 2008 roku przyjechał do Polski i podjął współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie. Na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej występował w klasykach operowych takich jak: Aida, Traviata, Otello, Halka, Straszny Dwór czy Madame
Butterfly. Mimo wieloletniego doświadczenia ciągle doskonali swój warsztat pracy (obecnie u boku Jolanty Janucik – prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – kadencja 2016-2020).

Jak podkreśla, piękny głos to nie wszystko, najważniejsze są emocje przekazywane innym. Dlatego w 2013 roku rozpoczął karierę solową. Koncertuje w całej Polsce, śpiewając zarówno utwory z klasycznego repertuaru operowego, jak i z nurtu muzyki rozrywkowej. Występy na scenie to jego żywioł. Angażował się w wiele akcji charytatywnych, m.in. w koncert Kochaj AMAtrice, z którego dochód został przeznaczony na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. W 2018 roku jako jeden z trzech solistów (tenor), wziął udział w Koncercie Jubileuszowym Chóru Miasta Garwolina (Msza G-dur F. Schuberta). W 2019 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta zatytułowana „Solo Amore”. W swoich koncertach, przy akompaniamencie pianina, wykonuje utwory z repertuaru takich artystów, jak m.in. Frank Sinatra, Dean Martin, Elvis Presley, Andrea Bocelli.

Skip to content