28 Finał WOŚP w Jaworzynie Śląskiej

Sztab WOŚP, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Młodzieżowym informują, że 12 stycznia 2020 r. na terenie Gminy Jaworzyna Śląska będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami kwestarskimi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja pozyskuje środki finansowe na rzecz najmniejszych dzieci – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Uliczna kwesta prowadzona przez naszych wolontariuszy będzie odbywać się Jaworzynie Śląskiej w godzinach od 7:30 do 14:30, a także w godzinach porannych w miejscowościach: Pastuchów, Milikowice, Stary Jaworów, Witków, Pasieczna, Piotrowice Świdnickie, Bolesławice, Czechy. W Pastuchowie nasi wolontariusze zapraszają do świetlicy wiejskiej przy Szkole Podstawowej, gdzie odbędą się kiermasze, licytacje darów, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, pokazy ratownictwa medycznego, technicznego i symulacja wypadku prowadzone przez OSP Pastuchów (od 8:00 do 15:00).

Wspólnie zapraszamy także na imprezę finałową, która odbędzie się 12 stycznia 2020 r. w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a w Jaworzynie Śląskiej. Początek imprezy planowany jest na godzinę 15:00, a jej zakończenie na 20:00.

Podobnie jak w zeszłym roku, każdy z przybyłych: młody, czy starszy będzie mógł zdobyć po wykonaniu kilku prostych zadań i udziale w różnego rodzaju aktywnościach certyfikat „Przyjaciela 28 Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej”. Podczas imprezy czekają na Was między innymi (lista jest aktualizowana na bieżąco):

 • kiermasz ciast i słodkości,
 • występy wokalistów i zespołów tanecznych,
 • SMARTBOX – kącik dla lubiących zagadki i łamigłówki,
 • gry i zabawy,
 • ESCAPE ROOM – przygoda dla odważnych – zapraszamy drużyny trzyosobowe. Nagrodami dla drużyny, która zakończy grę w najkrótszym czasie są gadżety WOŚP (koszulki i unikatowy kalendarz),
 • przejazdy wozem strażackim, pokazy ratownictwa i sprzętu ratowniczego dzięki OSP Jaworzyna Śląska i OSP Nowice,
 • malowanie twarzy dla dzieci i tatuaże brokatowe,
 • możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej (tylko w odpowiednim obuwiu sportowym! Należy przyjść na imprezę z obuwiem zmiennym!),
 • „Fotobudka” z rekwizytami,
 • licytacja darów (między innymi lot balonem, oryginalne koszulki WOŚP, lista dostępna od poniedziałku na stronie wydarzenia: 28 Finał WOŚP w Jaworzynie Śląskiej )
 • koncert zespołu „Take Blues”.

Podczas imprezy będziemy bić rekord Jaworzyny Śląskiej w dystansie pokonanym na ergometrze wioślarskim, a na zakończenie imprezy zapraszamy wszystkich do utworzenia wielkiego serca WOŚP i pamiątkowego zdjęcia.

Przypominamy o możliwości wsparcia WOŚP jeszcze przed dniem 28 Finału. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, przy ul. Wolności 2a gdzie stanęła nasza Sztabowa Skarbona Stacjonarna. W czasie pracy Biblioteki można dokonać darowizny na rzecz 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeżeli chcesz wesprzeć organizację imprezy Finałowej – zapraszamy do kontaktu z organizatorami na stronie wydarzenia w serwisie społecznościowym Facebook: 28 Finał WOŚP w Jaworzynie Śląskiej.

Zapraszamy do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Skip to content