10 lat formacji tanecznej „Fart”

Formacja taneczna „Fart”, działająca przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej świętowała 10 lat swojego istnienia. Impreza jubileuszowa, wielokrotnie przekładana z powodu epidemii koronawirusa odbyła się 11 grudnia 2021 r. Jubileusz, ze względu na aktualne obostrzenia miał kameralny charakter.

Początki zespołu „Fart” sięgają 2010 r., kiedy to w SOKiBP powstała sekcja nauki tańca nowoczesnego pod kierownictwem uznanego instruktora tańca, Pana Lubomira Szmida. Po kilku latach jako kolejny instruktor, specjalizujący się w układach mażoretkowych, dołączyła do niego Pani Anna Trzeciak. I ten znany i poważany duet instruktorski do dzisiaj zajmuje się zespołem tanecznym, prezentującym układy mażoretkowe i taniec nowoczesny.

„Fart” w czasie dziesięciu lat swojego istnienia zanotował kilkadziesiąt występów na różnego rodzaju imprezach w województwie dolnośląskim: festynach, turniejach, paradach, dniach miast i imprezach charytatywnych. Dziewczęta z zespołu występowały także za granicą, między innymi na festiwalu w Macedonii. Brały udział w międzynarodowych warsztatach tanecznych w Republice Czeskiej. W tym roku zajęły IV miejsce na Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej w Górze, w kategorii pompom oraz III miejsce w II Mistrzostwach Polski Federacji WAMT Polska. Zespół, wkraczając w 11 rok swojego funkcjonowania stał się najdłużej działającym dziecięco-młodzieżowym zespołem tanecznych w historii Gminy Jaworzyna Śląska.

Podczas imprezy jubileuszowej dziewczęta zaprezentowały część swojego bogatego dorobku artystycznego. Występy oglądali rodzice i przyjaciele zespołu oraz Władze Gminy. Nie zabrakło także wspomnień sprzed lat. Zdjęcia i filmiki z minionych występów wywołały u wielu nie tylko uśmiech ale także i wzruszenie. Podczas części oficjalnej na ręce instruktorów, Pani Anny Trzeciak i Pana Lubomira Szmida, gratulacje i podziękowania złożył burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz. Gratulacje wraz z okolicznościowymi upominkami otrzymały także tancerki należące do zespołu. Specjalne podziękowania za zaangażowanie w życie zespołu i organizację jubileuszu złożył na ręce rodziców dyrektor SOKiBP Pan Sylwester Bartczak. Życzenia kolejnych, owocnych i radosnych lat działalności i rozwoju zespołu zakończyły jubileuszowe obchody. Niech żyje „Fart” sto lat!

Skip to content