Legimi na Dolnym Śląsku – darmowy dostęp dla naszych czytelników

Dla czytelników zapisanych do Biblioteki Publicznej i jej filii wykupiliśmy dostęp do bazy ponad 60 tysięcy e-booków udostępnianych przez portal Legimi. W katalogu znajduje się wiele nowości i bestsellerów, ale również starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii. Zasoby portalu zawierają także lektury szkolne.

Co zrobić, żeby uzyskać darmowy dostęp do Legimi?

  1. Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu, należy podać swoje dane czytelnika poprzez formularz kontaktowy, znajdujący się poniżej. Dla osób starszych i mających problemy z wypełnieniem formularza, sugerujemy kontakt telefoniczny z Biblioteką pod numerem telefonu 74 8584136, w godzinach pracy Biblioteki.
  2. Biblioteka zweryfikuje dane podane przez czytelnika.
  3. Otrzymają od nas Państwo specjalny kod do portalu Legimi. Wyślemy go w wiadomości SMS na aktywny numer telefonu, podany w formularzu.
  4. Aktywacja kodu następuje na stronie na stronie http://www.legimi.pl/dbpw/. Przy jego użyciu należy założyć konto Legimi i pobrać bezpłatną aplikację.
  5. Od tego momentu wszystkie dostępne e-booki można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. To Biblioteka ponosi koszty korzystania z serwisy przez czytelników.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi. Dzięki temu również i nasi Czytelnicy mogą korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych. Darmowy dostęp dla czytelników do portalu Legimi będzie możliwy do końca tego roku. Ilość kodów, jakie mamy do rozdysponowania jest ograniczona. Jeżeli taka forma dostępu do zbiorów bibliotecznych przypadnie Państwu do gustu, będziemy ją kontynuować w przyszłym roku.

Formularz zgłoszenia po darmowy dostęp do serwisu Legimi

Wybierz oddział lub filię BP w Jaworzynie Śląskiej, do której jesteś zapisany/a jako czytelnik.
Podaj imię i nazwisko zarejestrowanego czytelnika Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej
Na ten numer prześlemy kod dostępu do serwisu Legimi.

Najczęściej zadawane pytania:


Skip to content